Investovat do akcií a kryptoměn v roce 2022? Na co si dát pozor

Hledání atraktivních investic je rok od roku obtížnější. Inflace v důsledku dvouleté covidové krize a exploze cen energií v návaznosti na rusko-ukrajinský konflikt značně komplikuji ekonomickou situaci a s ní spojené investiční perspektivy na burzách. Pro ty, kteří hledají ziskovost, je letos více než kdy jindy heslem diverzifikace.

Faktem zůstává, že krize, kterou svět v současné době prochází, rozpoutala velké finanční pohyby. Počet obchodníků s cennými papíry se mezi lety 2019 a 2021 více než zdvojnásobil. Narostl také podíl investoru mladších 30 let, a to zejména díky rostoucí popularitě platforem neo-brockerů.

Jaká je tedy nejlepší investice v roce 2022?

Vše závisí na částce, kterou chcete investovat, na vašich představách o zisku a na riziku, které jste ochotni podstoupit. Pro střadatele, kteří si mohou dovolit riskovat větší část svého kapitálu, může být nákup akcií v dlouhodobém horizontu dobrý nápad.

V roce 2022 je situace stále vratká. Některá odvětví byla penalizována více než jiná. Jde především o společnosti z oblasti civilního letectví, cestovního ruchu či bankovnictví. Někteří hazardéři se možná dočkají investic s vysokým potenciálem střednědobé ziskovosti.

Tržní notowania kryptowalut zůstávají velmi kolísavé a investování vyžaduje obezřetnost a pečlivost při stanovovaní prahových hodnot pro nákup nebo opětovný prodej. Nespěchejte s výběrem svých akcií a omezte počet cenných papírů, do kterých investujete na maximálně deset. Zaměřte se na dlouhodobé zhodnocení, nepokoušejte se obchodovat, pokud nemáte dost zkušeností.

Co se týče kryptoměn, v loňském roce se Salvador stal první zemí na světě, ve které se Bitcoin stal oficiální měnou. Většina ostatních států však nemá dosud jasno, jak kryptoměny regulovat. Americká automobilka Tesla oznámila koncem března 2021, že přijme Bitcoiny jako svůj platební prostředek, avšak záhy své rozhodnutí změnila kvůli škodlivosti kryptoměn na životní prostředí. Na sociálních sítích se neustále množí fámy a reklamní triky, kvůli kterým někteří začínající investoři ztrácí peníze na velmi pochybných kryptoměnách.

V tuto chvíli nikdo neví, kde budou kryptoměny za 10 let a jestli ti, kdo do nich dnes investují, podnikli dobrý krok, nebo se mýlili. Ti, kteří chtějí inwestowanie w kryptowaluty, by měly své investované peníze považovat za 100% rizikové. Jinými slovy, teprve pokud jsou připraveni vše ztratit, je možné přemýšlet nad dosažením podstatného zisku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *