Koupit akcie

Nákup akcií pro začátečníky v 6 jednoduchých krocích

Nákupem akcií se investoři podílí na financování společnosti a na jejím rozvoji. Díky kapitálu získaném od investorů bude společnost schopna realizovat své projekty, vytvářet pracovní místa a investovat do výzkumu. Výměnou investor obdrží část z vytvořeného bohatství společnosti ve formě dividend. Začínající investoři si často kladou otázky typu jak či kde nakupovat akcie a jak si správně vybrat brokera. V tomto článku se dočtete o 6 krocích, dle kterých byste měli postupovat při nákupu akcií, a které vám pomůžou rozumně investovat.

podílejí investoři

Vyberte si brokera

Za prvé je třeba si zvolit brokera, který je oprávněn k nákupu obchodovatelných finančních aktiv přímo na akciových trzích vaším jménem. Zvolte si takového brokera, který vám poskytne rozmanitou nabídku a přiměřené poplatky, abyste nepřišli o velkou část vašeho zisku. Váš výběr musí „jít ruku v ruce“ s vašim investičním plánem a s vašim investičním profilem. Výhodou online obchodních platforem je, že si oproti online bankám neúčtují žádné nebo jen nízké nebo poplatky.

Založte si obchodní účet

Založením obchodního účtu se rozumí otevření investičního účtu u akciového brokera. Jde o stanovení daňového zacházení s budoucími kapitálovými zisky. Volba účtu s sebou nese i volbu, do kterých akcií budete moci investovat váš kapitál.

Začněte vkládat

Vkládání peněžních prostředků na investiční účet se obvykle provádí platební kartou online. Toto je nejvhodnější způsob, jak rychle vidět vaše prostředky připsané na váš účet pro nákup akcií na akciovém trhu. Po připsání lze prostředky ihned použít k nákupu cenných papírů na akciových trzích.

Zvolte si akcie

Výběr akcií je velmi důležitým krokem. Ujistěte se, že váš výběr odpovídá vašemu investičnímu plánu a rizikovému profilu. Obecně platí, že obezřetný investor bude investovat především do akcií, které nejsou příliš volatilní, likvidní a emitované společnostmi, které jsou již dobře zavedené. Teprve zkušenější investor bude investovat do volatilnějších akcií vydaných rychle rostoucími společnostmi.

Proveďte nákup

Posledním krokem při nákupu akcií online je provedení samotného nákupu na obchodní platformě. Můžete zadat počet titulů a požadovaný typ provedení. Mezi různými typy nákupních příkazů je tržní příkaz, což znamená, že příkaz je proveden za nejlepší dostupnou cenu.

akcie online

Sledujte vývoj cen

Pokud vlastníte akcie, je důležité sledovat vývoj jejich ceny, abyste mohli dělat správná rozhodnutí. Cena akcií může jít nahoru nebo dolů. Pro dlouhodobého investora může být pokles ceny špatným signálem. Může se jednat pouze o malý krátkodobý pokles, který nijak neovlivní dlouhodobý trend. Může to být ale i krach, tedy větší zvrat s negativnějším scénářem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *